7W0001N Senco DuraSpin DS215-18V Cordless Screw Gun 1" to 2"
Qty/Box: 1
Call To Order
888.459.NAIL
OR
Senco DuraSpin DS215-18V Cordless Screw Gun 1" to 2"
Double click on above image to view full picture
Zoom Out
Zoom In
Details
  • Voltage: 18V Li-Ion
  • RPM: 5,000
  • Height: 9.5"
  • Length: 15"
  • Width: 3.4"
  • Weight: 4.95 lbs
  • Drives per Charge: 500-700
  • Fastener Capacity: 1/2" to 2" collated screws
  • Torque Delivered: 60 in-lbs